DOĞRU BİLGİ KAYNAKLARININ İHANETİ!

DOĞRU BİLGİ KAYNAKLARININ İHANETİ! 

Kötü niyetli bir takım insanlar, toplumu ifsat etmek için, düşüncelerini kuvveden fiile çıkarmak için aldatıcı isimlerle dernekler, vakıflar kurarlar. Mesela kumarı yaymak , kumarcıları biraraya getirmek mi istiyorlar: Bakarsınız “Kanaryaları Sevenler Derneği” diye bir dernek kurmuşlardır. Bu tabela altında senelerce gizli gizli kumar oynatmışlardır. Toplumu sapkın ilişkilerle ifsat etmeyi, dejenere etmeyi mi istiyorlar? İnsan sevgisine dayalı sevgi dernekleri kurmuşlardır. Bu levha altında sapık ilişkileri, eşcinselliği yaymaya çalışırlar.

Helal kelimesi de bu istismardan nasibini alıyor. Allah(cc)’ın Helal ve Tayyib yaşam emrini dejenere etmek için, sulandırmak için bu kelimeyi kullanarak yüzlercesi tescil ettirilmiştir. Yüzlerce site kurulmuştur. GİMDES’i kurduğumuz yıllarda bu isim istismarına dikkat çekmek için bir yazı yazmıştım. Yakında Öz GİMDES, Hakiki GİMDES isimlerini görürseniz şaşkınlığa düşmeyiniz demiştim. GİMDES ismini kullanamadılar ama yüzlerce sahtekar logolarımızı ürünlerinin etiketlerinde, dükkanlarının camekanlarında, arabalarının kaportalarında, internet sitelerinde hatta zincir marketlerin raflarında kullanıyorlar. Yaptıkları iş haram olduğu halde, utanmadan kullanmaya çalışıyorlar.Bir de doğru haber, doğru bilgi verdiklerini iddia eden yazılı, sesli, görüntülü medya kuruluşları var. Bunların da bir kısmı Allah(cc)’ın Helal ve Tayyib yaşam emrini dejenere etmek için , sulandırmak için, Ticari ve ideolojik emelleri için gerçeği yansıtmayan yanlı yayınlar yapabilmektedirler.

Bunlardan bir tanesi Helal ismini almış bir site. Bir yazısında GİMDES’i TSE ile mukayese ediyor. “TSE sertifikalama yaparken denetlemelerde diyanet desteği ile hareket etmekte Din İşleri Yüksek Kurulundan görevlendirilen bir kişinin onayı ile sertifikalandırılacak ürününde helallik denetimi yapmaktadır. Bildiğimiz gibi helal sertifikalama da en çok sertifika veren ve halk tarafından kabul gören dernek ise GİMDES’tir.” dedikten sonra;

“TSE ve GİMDES Helal Sertifikalama şartları konusunda bazı noktalarda ayrışmaktadır. Örneğin GİMDES, MSG içeren ürünlere Helal Sertifikası vermezken, TSE bu katkı maddesinin Helalliğe aykırı olmadığı kanısını taşımaktadır. GİMDES’in MSG maddesine sertifika vermemesi Helale aykırı maddeler içermesinden değil, sağlığa zararlı bazı etkileri olmasından kaynaklıdır. Aynı zamanda sağlığa zararı olduğu en az MSG kadar ispatlanmış olan glikoz şurubu içerikli ürünler GİMDES’ten sertifika alabilmektedir.”

“Sağlığa zararı olduğu en az MSG kadar ispatlanmış olan glikoz şurubu” bu iddia ile, bilimsel olmayan ve gerçek dışı bir ifade ile hedefine ulaşmaya çalışmış bu sitenin yöneticisi. Böylece, GİMDES’ten sertifika almayı göze alamamış bir firmayı temize çıkartmaya çalışmış.

Dünyada büyük bir kullanım yaygınlığı göstermiş şekerler, hangisi olursa olsun dörtbaşı mamur mükemmel maddeler olmadığı biliniyor. Ancak insanların yaygınlık ve vazgeçilmezlik göstermesi sebebi ile fıkıhta bildirilen belva-i umumi durumuna girmektedir.

Bu keyfiyet sadece mısır şekeri glikozda değil, pancar şekerinde de, şeker kamışı şekerinde de söz konusudur. İnsanların daha tehlikeli olan sentetik tatlandırıcılara muhatap olmamaları için ve üretim proseslerindeki şüpheli noktaların takibi için doğal şekerleri sertifika kapsamı içinde tutuyoruz. Biz bütün yazılarımızda insanların mümkün olduğunca her türlü şekerden uzak olmalarını tavsiye ediyoruz. Geri kalan hepsi laf-ı güzaftır. Ticari maksatlıdır. Bütün bu olumsuzluklarla mücadele etmek zorunda kalmamız toplumumuz için hüzün verici olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir