HARAM YOLLA HELAL TİCARET YAPTIĞINI SANANLAR! DİKKAT! DİKKAT SAHTEKÂRLAR SİZİ ALDATMASIN!

HARAM YOLLA HELAL TİCARET YAPTIĞINI SANANLAR! DİKKAT! DİKKAT SAHTEKÂRLAR SİZİ ALDATMASIN! 

Ebû Hureyre (r.a.)’dan rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:

“Bizi aldatan bizden değildir.” [Müslim, Îmân 164, Fiten 16]

Halkın Helal ve Tayyib Sertifikalı ürün talebi arttıkça;“Sahte Helal sertifika ve sahte Helal logo kullanan firmaların sayıları, her geçen gün artıyor.”

Sahtekârlar, Ramazanda da boş durmadılar! Bu konuda GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER şu açıklamayı yaptı: “Gönüllü Kardeşlerim iyi ki varsınız!. Bu GİMDES HELAL Logo sahtekârlarıyla sizlerin bizleri bilgilendirme gayretleriniz mücadelemizde bize büyük bir destek sağlıyor. Bu konu ile ilgili sitelerimizde yayınladığımız yazıdan henüz altı ayı geçmeden sayenizde çok sayıda satışa sunulmuş yeni sahte Helal Logolu ürün çıkartan sahtekârlar deşifre oluyorlar. Sizden gelen ihbarları avukatlarımıza ileterek yasal işlemleri başlatıyorlar

Sahte helal sertifika ve sahte helal logo kullanan firmaların günden güne arttığını söyleyen Dr. BÜYÜKÖZER, “Biz bunları deşifre etmeye yetişemiyoruz. Ancak Müslüman kardeşlerimizin ferasetine güveniyoruz. Bu çirkinlikleri de ferasetleri ile def edeceklerine inanıyoruz. Üç kuruşluk dünya menfaati uğruna, ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar helal gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekârlık yöntemlerine tevessül etmektedirler. Bunların büyük bir çoğunluğu, yüz yıldır gayrimüslimlerin istismarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ile sahte logo kullanarak Müslüman kardeşlerini istismar etmeye, aldatmaya çalışıyorlar. “ dedi.

“GİMDES kuruluş tarihi olan 2005 yılından itibaren Helal ve Tayyib üretim konusunda Müslümanlara hizmet etmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmetler sürdürülürken çok açık, çok şeffaf ve takva çizgisini muhafaza eden bir kurum olmaya dikkat ederek, GİMDES Helal ve Tayyib Standardından taviz vermeden yoluna devam etmektedir. Ancak, maksadı Helale sahip çıkmak değil de Helale Halel katmak olan, onu istismar ederek menfaatlanmak, GİMDES’den Sertifika almadığı halde ürünlerin ambalajlarına GİMDES Logosunu basarak sahtekârlık yapmak, kul hakkına girmek, ya da Helal şartları sulandırmak için yola çıkmış insanlar ve kuruluşlar da boş durmuyorlar. Her geçen gün yenileri çıkmaya devam ediyor.

SON SAHTE HELAL LOGOLU MARKALAR

Pizzacı Başakşehir, Öz Salça (Üretim Yeri: Elazığ), Eperoğlu Et&Piliç (Isparta), Meryem Yumurtacılık (Üretim Yeri: DÜZCE ve Gaziosmanpaşa İST.), Yalova Hatay Döner, Umutay (Üretici Firma: KIRATLILAR GIDA VE INS.SAN. TIC. LTD. STI – BURSA), Isparta’da Mekanı işleten başka bir firma olmasına rağmen eski yer sahibi Vitamin Dondurma yazan tabelayı kaldırmayan firma, Olea Familya (Üretim Yaptıran Firma: BAZAAR GIDA – K.ÇEKMECE İST.), Şenova, Erkaya Pazarlama A.ş. – Ş.Urfa, Newwel Saç Açıcı (Üretici Firma: Makyaj Kozmetik İnşaat San. Tic. Ltd. Şti. – İST.)

YASAL UYARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir