YÜZAKLARIMIZ OLAN HALAL DUNYA MARKETLERİMİZİN ERZİNCAN ŞUBESİ 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNDE AÇILIYOR…

YÜZAKLARIMIZ OLAN HALAL DUNYA MARKETLERİMİZİN ERZİNCAN ŞUBESİ 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNDE AÇILIYOR…

“Sizden, hayra dâvet eden, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân, 104)
“Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların Helal ve Tayyib olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin” (Bakara 2/172)

Bu ayeti kerimelerin ışığında Müslümanları Helal ürünlere teşvik eden, haram ürünlerden meneden bir topluluk olan HALAL DUNYA MARKETLERİ Erzincan Şubesi 17 Ramazan Dünya Helal Gününde hizmete giriyor..

Sağlığınıza ve dininize zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürünün bulunmadığı, 10 bin çeşide yakın ürünün sergileneceği, Uluslararası sertifikalama kurumu GİMDES’in denetiminde Helal ve Tayyib sertifikalı ürünlerin yer alacağı Halal Dunya Marketleri Erzincan şubesi Kuran ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde 1 Haziran 2018 Cuma günü Saat 14 00’de açılıyor. Açılışta özel iftariyelik ikramlar ve bu güne özel indirimli satışlar yapılacak.

Marketimizin Adresi, Mekke Medine Pazarı. Atatürk Mah. Nerim Tombul Cad. No: 46 (Şemsettin Uçar Külliyesi altı) Erzincan. TEL:0532 497 31 44 

Alışveriş yaparken “hangi ürünleri almalıyım?”,”hangi ürünler helal ve temizdir?” sıkıntısını hepimiz yaşadık, yaşıyoruz. Sadece GİMDES helal sertifikalı ürünlerden oluşan gönül rahatlığı ile alışveriş yapabileceğimiz “Halal Dunya Marketleri” bu sıkıntıyı gidermek için kurulmaktadır. Her geçen gün müteşebbislerinin artması ile marketlerin sayılarının artışına şahit olmaktayız. Daha bir hafta önce 19 Mayıs C.tesi günü Tokat Şubemizin açılışını yaptık. Önümüzdeki haftalar ve aylar içerisinde yurdumuzun çeşitli yöresinde yeni yeni şubelerimizin açılışı ile sayımızı artırıyoruz.

Halal Dunya Marketleri, Helal gıda satmak isteyen bunu dert edinen müteşebbisler tarafından açılmaktadır. GİMDES, müteşebbislere destek vererek bu sürecin her aşamasında denetim ve kontrollerini yaparak “Halal Dunya Marketi” isim hakkını kullanmalarına müsaade etmektedir.

Açılışımıza başta GİMDES gönüllüleri olmak üzere tüm helal gıda sevdalılarını davet ediyoruz. Evet market açılıyor ama asıl önemli iş bizde. Bizim ihtiyaçlarımızı artık oradan almamız gerekir. Bu marketi açan kardeşlerimize destek olalım,bu haberi paylaşalım,duymayan kalmasın inşAllah.

İnşAllah bu marketler her yerde açılır. Asıl önemli olan bizim oralardan ürünlerimizi almamız ve destek vermemiz gerektiğidir.

Sağlık ve Selamet Dileklerimizle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir