GİMDES HELAL LOGOSUNU SAHTEKÂRLARIN KULLANDIĞI KADAR KEŞKE GİMDES’TEN SERTİFİKA ALMIŞ FİRMALAR KULLANSA..

GİMDES HELAL LOGOSUNU SAHTEKÂRLARIN KULLANDIĞI KADAR KEŞKE GİMDES’TEN SERTİFİKA ALMIŞ FİRMALAR KULLANSA…

“Allah’ın indirdiği kitaptan bir kısmını gizleyip onu az bir bedel ile değişenler var ya; işte onlar karınlarına ateşten başka bir şey doldurmuyorlar. Kıyamet günü Allah, onlarla ne konuşacak ne de onları temizleyecektir. Onlar için elem dolu bir azap vardır.” (BAKARA SURESİ, 174) 

Dünya’da ve Türkiye’de, gerçek Helal logolu ürün talebi arttıkça, sahte Helal logosu kullanımının da arttığı ve Müslüman tüketicilerin, denetimden geçmemiş, nasıl üretildiği belli olamayan ürünleri tüketme ihtimali bu sahteciler yüzünden arttı, Müslüman tüketicilerin tabiri caizse gözlerini dört açmaları gerektiği belirtilmektedir.

Gönüllü Kardeşlerimiz iyi ki varsınız! Bu GİMDES HELAL Logo sahtekarlarıyla sizlerin bizleri bilgilendirme gayretleriniz mücadelemizde bize büyük bir destek sağlıyor. Biz bunları deşifre etmeye yetişemiyoruz. Ancak Müslüman kardeşlerimizin ferasetine güveniyoruz. Bu çirkinlikleri de ferasetleri ile def edeceklerine inanıyoruz. Üç kuruşluk dünya menfaati uğruna, ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar Helal gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekarlık yöntemlerine tevessül etmektedirler. Bunların büyük bir çoğunluğu, yüz yıldır gayrimüslimlerin istismarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ile Müslüman kardeşlerini istismar etmeye çalışıyorlar.

Biz haber yapmaktan usandık ama sahtekarlar gün be gün artıyorlar. Bu Helal Logosunun hem önemini göstermekte hem de istismara açık olmaması gerektiği üzerinde durulmasını göstermektedir.

GİMDES 2005 yılından itibaren Helal ve Tayyib üretim konusunda Müslümanlara hizmet etmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmetler sürdürülürken çok açık, çok şeffaf ve takva çizgisini muhafaza eden bir kurum olmaya dikkat ederek, GİMDES Helal ve Tayyib Standardından taviz vermeden yoluna devam etmektedir. Ancak, maksadı Helale sahip çıkmak değil de Helalden nemalanmak, onu istismar ederek menfaatlanmak ya da Helal şartları sulandırmak için yola çıkmış insanlar ve kuruluşlar da boş durmuyorlar. Her geçen gün yenileri çıkmaya devam ediyor. Bu sahtecilerin kökünü kurutuncaya kadar mücadelemiz devam edecektir. Gönüllü kardeşlerimiz bizi yakından takibe devam etmelidir. Sitelerimizden ve akıllı cep telefonları ile Helal uygulamamızı takip ederek sahtecilerin tuzağına düşmemeye dikkat etmelidirler.

Eski Listelere ilave yeni Sahte Logo Kullanan Firmaların Listesi:

CANET, HAMZA EFENDİ, MERYEM YUMURTACILIK, YILDIZ ÇİFTLİĞİ, KÖY-TAV, BUĞRA SIZMA ZEYTİNYAĞI, MERKEZ MALATYA PİDE SALONU, SANDELLA’S FLATBREAD CAFE, NUCELLO ÇİĞKÖFTE, CEMAL AGANIN YERİ, KÜNEFECİMM YAŞAR

29

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir