TRABZONDA 2. HALAL DUNYA MARKET ŞUBESİ DUALARLA AÇILDI …

Yeni şubemiz, Meydan Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi yan sokağında hizmet vermeye başladı.

Kuranı Kerim tilaveti ile başlamış olan Açılış Programında GİMDES Baş Denetçilerinden Yüksek Kimyager Ali Rıza KURUM tarafından Helal gıdanın önemi, Halal Dunya Marketlerinin tanıtımı önemi ve diğer marketler ile arasındaki bariz farklılıklarından bahsedildikten sonra sektörel çarpıcı örnekler ile ülkemizdeki helal gıda noktasındaki sıkıntılar dile getirilmiştir

Katılımcılar ; GİMDES adına Baş Denetçi Yük.Kimyager Ali Rıza KURUM Denetçimiz Biyolog Furkan TOY, Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat KURT, Saadet Partisi Ortahisar ilçe Başkanı Murat ÖZCAN, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve GİMDES helal gıda gönüllüsü Trabzonluların hazır bulunmuşlardır

43. şubesinin açılışını yaptığımız HALAL DUNYA MARKETLERİ toplum bilincinde yavaş yavaş önemli bir yere doğru ilerliyor.Yeni bir vizyon ve yeni bir misyon ile yeni bir konsept ortaya koydu. Bu marketlerin çevresindeki müslüman bireyler bu konsepti sevdi. Şüphesiz yılların oluşturduğu yoğun alışkanlıkları birdenbire değiştirmek kolay değildir. Buna rağmen helal gıda arayışının bir seviye kazanması sebebi ile bu kolay olmayan helale dönüş değişimini nisbeten kolaylaştırdığına şahid oluyoruz.

Açılan marketimizde, yurdumuzun çeşitli yörelerinde daha önce açılmış Marketlerimizde olduğu gibi, rafları Müslüman bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşit çeşit ürünlerle dopdolu. Çeşit çeşit Peynirler, yoğurtlar,ayranlar, tereyağlar, ballar, reçeller, helvalar, tavuklar, sucuk, salam, biküviler, kurabiyeler, çikolatalar, unlar, makarnalar, yağlar, yumurtalar, bakliyat ve pirinçler, zeytinler, dondurmalar, kuru yemişler, ekmekler, yufkalar, şekerlemeler ve kozmetik ürünler… Halal Dunya Marketleri küçücük ama bu marketlerde ne ararsanız var.

Bu marketlerde sağlığınıza ve dininiza zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürün bulunmaz. Ne idüğü bilinmeyen hayvan kökenli jelatinli, sistainli, mono ve digliseridli ürünler bulunmaz. Sağlığa zararlı, sentetik tatlandırıcılı, aromalı, boyalı meşrubatlar, sakızlar, yoğurtlar bulunmaz.Monosodyumglutomatlı, sodyum nitritli, karragenanlı, domuz enzimli, domuz proteinli ürünler bulunmaz. Helal kesim şartlarına uymayan et ürünleri bulunmaz. GDO’lu ürünler asla bulunmaz.Bundan böyle, daha önce açılmış olan ÇARŞI ŞUBE’mizle beraber MEYDAN ŞUBE’miz birlikte Trabzonumuzdaki kardeşlerimize hizmet edeceklerdir.Hayırlı olsun, Bereketli olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir