YÜZAKLARIMIZ OLAN HALAL DUNYA MARKETLERİMİZİN KAYSERİ ŞUBESİ DE DÜN HİZMETE GİRDİ…

Hayırda yarışan Müslüman TÜRKİYE’nin yüz akları kervanına Cifteonu cami karşısı. Kemeraltı mahallesi adresinde KAYSERİ şubesi de dahil oldu.
HALAL DUNYA MARKETLERİ KAYSERİ şubesinin açılışı Kuran ı Kerim tilaveti, dualar ve mehter marşları eşliğinde gerçekleşti.
Müslüman halkımızın ısrarlı talepleri doğrultusunda ortaya koyduğumuz uluslararası “HALAL DUNYA MARKETLERİ” projemiz, gönüllü ve öncü ruhlu müteşebbislerimiz de meydana çıkınca kuvveden fiile çıktı. Türkiye’mizin gözaydını ve yüz akları “HALAL DUNYA MARKETLERİ” şubeleri birbir vatan sathında boy gösteriyor. Bugün Kayseri şubemizle 32 şubeye ulaşmış bulunuyoruz. Sırada hazırlıklarını tamamlamaya çalışan şubelerimizin katılımı ile büyük bir marketler zincirine doğru hızla ilerliyor. Şimdi Helal Lokma gönüllülerinin marketlerimizi ziyaret ederek hem Helal ve Tayyib, hem de ucuz ürünlerden satın almalarını bekliyoruz.

GİMDES’in sosyal projelerinden biri olan Halal Dunya Marketleri projesi için GİMDES Başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER açılışta şunları belirtti:
“Her geçen gün yenileri açılan bu marketlerin helal ve sağlıklı gıda maddelerini bulmakta zorluk çeken halkımıza büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Bugüne kadar 32 şube teşebbüsü gerçekleşti. İnanıyorum ki halkın talepleri doğrultusunda müteşebbis kardeşlerimiz yeni yatırımlarla Halal Dunya marketlerinin sayını artırmaya devam edecek ve 2015 yılı sonuna kadar market sayısı inşaallah 100’e ulaşacaktır.” dedikten sonra, “Bir Müslüman’ın hayat standardının olmazsa olmazını helal yaşam teşkil eder. Doğumundan ölümüne kadar helal dairesi içerisinde yaşamak onun en önemli hedefidir. Bu sebeple helal yaşam, helal yemek, helal içmek, kısaca helal lokma Müslüman’ın vazgeçilmezidir. İşte bu hassasiyetten dolayı gelişen bu ortamda helal yaşam güvencesini sağlayabilmek için Müslümanlar yaşadığı her toplumda helal standarda dayalı helal sertifikalanmış ürünleri aramak zorundadır. “ vurgusunu yaptı

Helal Dünya Marketleri’nin hedefi bütün dünyayı bir ağ gibi saracak marketler sistemi oluşturmaktır. Helal Dünya Marketleri’nin şubelerini açan market sahipleri “Amacımız, bilinen ve güvenilen bir kurum tarafından verilen helal sertifikalı ürünlerle, insanlara helal ürün satmak. Bu işin hem ticari hem de manevi özelliği var. Boğazımızdan geçmeyen bir lokmayı başkasına satmaya hakkımız yok” inancı ile hizmet etmeye koşuyorlar.

GİMDES’in helal ve tayyib sertifikası verdiği, sayısı 500’e yaklaşan, firmanınyedibin çeşit ürünlerinin bulunduğu markette tavuk, kırmızı et ve ürünleri, peynir, tereyağ, dondurulmuş gıdalar, süt, kaşar, un, yağ, çay, şeker, su, makarna, bal, ayran, yoğurt, tahin, pekmez, çikulata, unlu mamuller gibi ana gıdaların yanı sıra bebe ve yetişkinler için şampuan, diş macunu ve temizlik ürünleri da satışa sunuluyor. Markette satılan tüm ürünler GİMDES tarafından denetlenmiş ve sertifikalandırılmış olmaktadır.

Bugüne kadar başta İstanbul olmak üzere Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Konya, Denizli, Sakarya, Osmaniye, Urfa, Batman, Gebze, Nizip, Kırıkkale, K.Maraş, Antalya(Kumluca), Isparta, Kütahya, Muğla(Fethiye), Tekirdağ(Çorlu), Bartın, Aydın, Malatya HDM şubeleri hizmetlerine devam ediyor. Safranbolu, Kazan, İzmir, Bursa ve Trabzon’da’ki şubelerin sahipleri kardeşlerimiz şubelerinin açılış çalışmalarını sürdürmektedirler.

Bugüne kadar haberi olamamış Helal ve tayyib ürün sevdalıları kardeşlerimizi enyakın şubemizi ziyaret etmeye, alışveriş yapmaya, Halal dunya marketlerini tanımaya, tanıtmaya davet ediyoruz. Kayserili Helal gönüllüsü kardeşlerimizin de artık bu HDM şubemizi tanıtma ve teşvik etmede gayretlerini bekliyoruz. Bu marketimizi hazırlayan kardeşlerime Rabbimden kolaylıklar, hayırlar ve bereketler nasip etmesini diliyorum

Adres:KEMERALTI MAH.HASEKİ CAD. NO:5/B (ÇİFTEÖNÜ CAMİİ KARŞISI) MELİKGAZİ /KAYSERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir