TÜRKİYEMİZİN YÜZAKLARI HALAL DUNYA MARKETLERİNE İKİ ŞUBE DAHA KATILDI…

Ağustosun 21’ inde Merkezefendi/Denizlide ve 22’isinde Trabzonumuzda olmak üzere 2 şubemiz daha hizmete açıldı. Rabbimizden bu marketlerimizin Helal gıda gönüllülerine ve bütün İslam ümmetine hayırlar ve bereketler getirmesini diliyoruz.

Abdullah İbn Abbas’tan nakledildi ki; Resulullah(s.a.v.)’in huzurunda “Ey insanlar yeryüzünde bulunan helal ve tayyib şeylerden yeyin…” Bakara Suresi 168.ayeti okunduğunda , Sa’d İbn Ebu Vakkas ayağa kalkarak dedi ki, “Ey Allah’ın Rasulü benim için Allah’a dua et de duası kabul edilenlerden olayım.” Rasulullah(s.a.v.)buyurdu ki; ” Ey Sa’d yiyeceğini güzelleştir. Duası kabul edilenlerden olursun. Muhammedi’in nefsi yed-i kudretinde olan Allah’a yemin ederim ki, kişi karnına haram lokmayı atınca onun duası kırk gün kabul olunmaz. Ve hangi kulun eti haram ve faizden oluşursa onun için cehennem daha uygun bir makardır.” (İbn Kesir, c:3, sh: 675)

Allah’ın müsaade ettiği her gıda orijini itibarı ile helal ve temizdir. Ancak, tarladan ve çiftlikten soframıza gelinceye kadar insan eli ile kirletilmekte, diğer bir deyişle haramlaştırılmaktadır.

Bundan dolayı, “Helal rızık istemek, farz olan ibadetten daha farzdır” diyen Peygamber(s.a.v.) Efendimizin vasiyetini yerine getirmek inancı ile Anadolu insanlarımız yer yer ortaya çıkarak GİMDES’in denetim ve kontrolunda, müslüman kardeşlerimize, sadece Helal ve Tayyib ürünler sunmak için Halal Dunya Marketlerinin bir şubesini açıyorlar.

İşte bu niyet ve gayret içrisinde olan kardeşlerimiz geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günleri Denizlimizde ikinci Halal Dunya marketleri şubesini, Trabzonumuzda da ilk Halal Dunya marketleri şubesini, halkımızın katılımı ile Mehter marşları, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla hizmete açtılar.

Rabbimizden bu marketlerimizin açılışına sebep olan kardeşlerimizin hayırlarını kabul buyurmasını, bu şubelerin yörelerindeki Helal gıda gönüllüleri kardeşlerimize ve bütün İslam ümmetine hayırlar ve bereketler getirmesini diliyoruz.

Denizli Merkezefendi HDM;
Karaman Mah.1486 Sok No 36 Merkezefendi/Denizli
Tel: 0258 261 2261

Trabzon HDM ;
Çarşı mh. Maraş Cad. No 99/C (Kadınlar pazarı karşısı) Ortahisar/Trabzon
Tel:0462 400 44 45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir